Leiko shooting range

Střelnice LEIKO s.r.o.

shooting range, guns and ammo shop, gun licences, Pilsen

Vyhledat

Vyhledat

ENG +420 602 414 900
CONTACT

The shooting range is open again! The SHOP and  E-SHOP is running too.  NEW offer  -  CZ TS 2, CZ TS 2 GREEN,CZ P-10F .45ACP

Změnit měnu

CZ 75 TS ORANGE 9mm Luger

Brand:
Product Code: CZ 75 TS ORANGE 9mm Luger
Availability: 1

Price: 45.900 Kč

CZ 75 TS ORANGE  9mm L ; .40SW

Váha 1,27 Kg
Ráže  9mm L , .40 S&W , 9×21
Rám Ocel
Střenky Hliníkové
Funkce spoušťového mechanismu Jednočinná
Bezpečnostní prvky Bezpečnostní ozub, Manuální pojistka
Mířidla Nastavitelné
Kapacita zásobníku 9x19 kapacita 20 .40 S&W kapacita 17
Celkové rozměry (v/š/d) 150x45x225 mm
Délka hlavně 130 mm

Pistole CZ 75 TS ORANGE je z rodu zbraní určených pro sportovní střelbu, které vycházejí ze zdařilých a oblíbených modelů a přesně zacílenými úpravami klíčových detailů dostávají jejich vlastnosti opět o nějaký ten stupínek výš.

Pistole CZ 75 TS ORANGE má řadu speciálních úprav, které jsou obvykle vyžadovány u zbraní tohoto určení:

vyladěná jednočinná (SA) spoušť
ručně lícovaná leštěná hlaveň
závěr ručně lícovaný do rámu
částečně upravený tvar rámu po vzoru Czechmate
nové ostřejší vroubkováni rámu výrazně zvyšující jistotu a komfort úchopu
ploché oranžové hliníkové střenky a opěrka pro palec
hliníkový trychtýř pro lepší navedení zásobníku do zbraně
stavitelné hledí a muška s 1 mm červeným světlovodným vláknem
součástí balení sada bufferů pro snížení zpětného rázu
kromě ráží 9x19 a 9x21 také v .40 S&W

 

Pružiny v originál balení:
Bicí pružina ve zbrani 20 lb, přibalené 13+16 lb
Vratná pružina ve zbrani 16 lb, přibalené 11+13 lb

 

 

CZ 75 TS Orange: důkladně vymazlený Pomeranč

Česká zbrojovka Uherský Brod se zaměřuje v prvé řadě na sériovou velkovýrobu. Rok co rok z této moderní zbrojní továrny na jihovýchodě Moravy putují do celého světa desetitisíce pistolí, kulovnic, malorážek a vzduchovek, přičemž v poslední době se opět ve velkém rozběhla také produkce služebních automatických zbraní. Vedle toho se ale Česká zbrojovka zabývá rovněž vývojem a zhotovováním podstatně menšího objemu různých speciálů pro sportovní účely.

V případě pistolí jde o tradici sahající do první poloviny 90. let minulého století, kdy vedení podniku pod dojmem sílící popularity sportovní střelby podle pravidel IPSC dalo zelenou vzniku prvních modelů odvozených z nestárnoucího bestselleru CZ 75. Nebylo totiž těžké pochopit, jak velký propagační potenciál tato atraktivní sportovní disciplína má.

Jak dobře ví každý, kdo se střelbou IPSC alespoň okrajově zabývá, zbraně a střelci České zbrojovky se již koncem 90. let zařadili ke světové špičce – a od té doby se na vrcholu neochvějně drží. Svědčí o tom nejen několik titulů mistra světa, ale i úplně zběžný pohled na výsledkovou listinu každého významnějšího mezinárodního závodu.

Zatímco nejsilnější disciplínu Production už delší dobu s přehledem ovládá fenomenální model CZ 75 SP-01 SHADOW, přímo odvozený ze standardní CZ 75, v prestižní divizi Open, výstižně popisované jako „formule 1“ střelby IPSC, se v posledních letech stále výrazněji prosazuje model CZ 75 TS CZECHMATE.

K němu se Česká zbrojovka dopracovala po dlouhé době, kdy její reprezentanti závodili s individuálně laděnými pistolemi CZ vzniklými s použitím sériových dílů. Nejlépe si vedly zbraně postavené na rámu oblíbeného sportovního modelu CZ 75 TACTICAL SPORTS. A jelikož s úspěchy přišla zvýšená poptávka, padlo koncem první dekády nového tisíciletí v Uherském Brodě rozhodnutí vyvinout na základě Tacticalu a rozsáhlých zkušeností továrních střelců speciál s ladičskými prvky, vhodný pro špičkové sportovní výkony přímo v provedení „z krabice“.

Bodující CZECHMATE

Velkokapacitní pistole CZ 75 TS CZECHMATE ráže 9 mm Luger (existuje i verze ráže 9x21 pro trhy, kde není na civilním trhu povolena devítka Luger) se začala malosériově vyrábět v roce 2009 – a byla to trefa do černého. CZECHMATE se fakticky zhotovuje zakázkovým způsobem, takže do hry vstupují ruce zkušených uherskobrodských ladičů, kteří mají na kontě osobní zbraně nejlepších střelců planety. Jednotlivé díly se pečlivě lícují, zabíhají a testují. Každá pistole je opatřena hybridním čtyřkomorovým kompenzátorem, maticí (s výměnnou muškou) pro střelbu bez kompenzátoru, záchytem závěru s prodlouženým hmatníkem, spojovací kolík (namísto záchytu závěru, který většina střelců divize Open nepoužívá), atraktivními anatomickými hliníkovými střenkami s novým typem zdrsnění a boční montáží pro kolimátor C-more. Pro střelbu bez kolimátoru je součástí základní výbavy standardní terčové hledí typu Tactical Sports, přičemž muška je součástí matice pro střelbu bez kompenzátoru. CZECHMATE je vybaven navaděčem zásobníku (trychtýřem), oboustrannou manuální pojistkou a vratnou pružinu na dlouhém vodítku, které je doplněno vnějším vedením pružiny u ústí hlavně. Kapacita základního zásobníku činí 20 nábojů, pro divizi Open je ale vhodnější dokoupit prodloužený zásobník na 27 nábojů 9 mm Luger.

V kufříku se zbraní nechybějí ani dvě náhradní hlavně, i když je otázka, kolik závodníků je využije – je totiž známo, že špičkový uherskobrodský reprezentant Martin Kameníček, který se na vývoji tohoto modelu podílel, s pistolí CZ 75 TS CZECHMATE odstřílel během pěti let přes 150 000 ran a hlaveň při tom musel měnit pouze jednou, poněvadž po tak velkém zápřahu přece jen začala poněkud klesat její přesnost.

Přestože jde o zbraň, jejíž kvalita je plně srovnatelná se speciály stavenými na objednávku, České zbrojovce se její prodejní cenu podařilo udržet v rozumných mezích. Orientačně se dá mluvit zhruba o tří až čtyřnásobku standardní CZ 75, což je velmi slušné. O tom, že i v tomto směru uherskobrodská společnost vystihla situaci na trhu, svědčí dobré prodeje, samozřejmě hodnoceno v rámci této specifické kategorie, kde se za úspěch považuje odbyt stovek kusů.

Od Papouška k Pomeranči

Obchodní úspěch základního provedení CZECHMATE a současně snaha vyhovět neustálé poptávce po novinkách měly hned v roce 2012 za výsledek vznik nové verze s názvem Parrot – Papoušek. Jak už název nové pistole naznačuje, Česká zbrojovka tím mj. zareagovala i na nové trendy ve střelbě podle pravidel IPSC, kde se začíná stále víc akcentovat co nejsportovnější vzhled používaných zbraní.

Uherskobrodský Papoušek dělá čest svému jménu. Spoušť a botky zásobníků jsou zářivě červené, navaděč zásobníku (trychtýř) světle zelený, ploché hliníkové střenky jsou eloxované do žluta a napínací páka montovaná místo hledí zase fialová. A aby toho nebylo málo, nový barevný kabát dostala i montáž kolimátoru C-more, která je modrá. Nezůstalo ale jen u nových barviček: Parrot má oproti základnímu modelu CZECHMATE také redesignovaný kohout a spoušť.

Zájem o toto pestrobarevní provedení překonal všechna očekávání. Česká zbrojovka se prostě opět trefila do aktuálního vkusu sportovních střelců – a tak bylo jen otázkou času, kdy a jak se v této linii bude pokračovat. Nakonec se firma rozhodla pro cestu, která se jí osvědčila v případě modelu SHADOW, který se od roku 2012 vyrábí také v populárním, částečně doladěném provedení Orange s charakteristickými oranžovými doplňky (hliníkovými střenkami a navaděčem zásobníku), které nelze běžně dokoupit, a s řadou dalších vychytávek.

Použitím této strategie na model TS vzniklo zbrusu nové provedení Orange, na němž se konstruktéři ve spolupráci s továrními střelci takříkajíc vyřádili. I když přesnější je asi mluvit o mazlení, protože na výsledku člověk vysloveně vidí, jak autorský tým pečlivě trpělivě zvažoval a zkoušel každý detail.

Podobně jako u zmíněné SHADOW také u TS Pomeranče pohled v první chvíli upoutají zejména exkluzivní oranžové hliníkové střenky a navaděč zásobníku, které doplňují stejně zabarvené botky zásobníku. Vedle těchto estetických změn ovšem nový uherskobrodský sportovní speciál disponuje překvapivě dlouhou řadou dalších vychytávek.

Najdeme na něm ručně lícovanou leštěnou hlaveň, u níž se podařilo ve srovnání se základním provedením zlepšit už tak skvělou přesnost. Hlavně se navíc vyrábějí z poněkud odlišného materiálu, což jim spolu s jejich úpravou prodloužilo životnost při zachování přesnosti. To bude z hlediska střelce asi důležitější faktor, protože ruku na srdce, jen málokterý obyvatel planety Země dokáže v praxi rozpoznat rozdíl přesnosti základního provedení a nového Pomeranče.

Rám zbraně má částečně upravený tvar, pro který se zavedlo označení CZECHMATE DESIGN. Na úchopových plochách nechybí nově pojaté rýhování pro spolehlivý úchop za všech okolností. K němu přispívají také již zmíněné ploché hliníkové střenky a opěrka pro palec. Celkově se dá mluvit o dalším zvýšení střeleckého komfortu (i když to popravdě není něco, na co by si uživatelé u předchozích variant stěžovali).

Jak je u těchto speciálů CZ obvyklé, při výrobě modelu Orange je závěr ručně lícovaný do rámu pro minimalizaci vůlí a dosažení maximálně spolehlivé funkce a přesnosti. Rychlé přebíjení umožňuje osvědčený trychtýř na ústí zásobníku. Vyladěná jednočinná spoušť (SA) v kombinaci s hranatým kohoutem zaručují bleskové odpálení přesně ve chvíli, kdy to střelecká situace vyžaduje.

TS Orange s mechanickými mířidly má mušku tvořenou 1mm červeným světlovodným vláknem, což je u této modelové řady novinka (která možná nenadchne každého, ale koresponduje s aktuálními trendy), a stavitelné hledí.

Povrchová úprava rámu je provedena osvědčeným černým lakem s vysokou odolností proti otěru, což jistě uvítají zvlášť pilní sportovci. Závěr je matně černěný.

Uherskobrodský Pomeranč se dodává ve velkém plastovém kufru s výřezy pro uložení zbraně a příslušenství, které tvoří obligátní olej a – což je velmi zajímavé – sada bufferů pro snížení zpětného rázu a opěrka pro palec.

Pro zajímavost ještě dodejme, že TS Orange nezůstává jen u obvyklé dvojice devítkových nábojů (9 mm Luger a 9x21), ale chystá se také v populární ráži 40 S&W.

Dobrá volba

Pistole CZ 75 TS Orange je z rodu zbraní, které vycházejí ze zdařilých a oblíbených modelů a přesně zacílenými úpravami klíčových detailů dostávají jejich vlastnosti opět o nějaký ten stupínek výš. To je velmi rozumný způsob, jak reagovat na neustálou poptávku po novinkách.

České zbrojovce se tento postup v nedávné době plně osvědčil hned u několika zbraní (vznikla tak například mimořádně sympatická trojice pistolí Shadow Line) a i právě nastupující Orange alespoň podle našeho mínění dělá tomuto trendu i svému výrobci jen a jen čest.

Weapons
Product status NEW

Newsletter

Subscribe for useful news about ongoing presentations or special discounts.