Tato verze CZ 75 zachovává původní konstrukční i designové prvky, díky nimž se zbraň stala legendou. Charakteristický kulatý závěr bez ostrých hran, kulatý lučík spouště a kohout s výraznou ostruhou přesně odpovídají původnímu návrhu ze 70. let.
Zbraň je osazena nýtovanou pevnou muškou, nikoliv moderní výměnnou, a plastovými střenkami v původním tvaru, které respektují originální ergonomii.
Povrchová úprava je provedena černěním, nikoliv lakováním, což odpovídá historickému provedení a podtrhuje autentický vzhled zbraně. Rám je vybaven krátkou lištou (short rail) a konstrukce je bez automatické blokace úderníku, tedy v původní mechanické konfiguraci, jak ji navrhl František Koucký.
Díky těmto detailům nejde o moderní reinterpretaci, ale o věrné ztělesnění původní CZ 75, která se svým vzhledem, proporcemi a mechanikou mírně liší od současných evolucí tohoto modelu.
Navzdory autentickému historickému provedení je zbraň osazena spoušťovým mechanismem shodným s modelem CZ Shadow 2. Střelec tak získává výrazně kultivovaný chod spouště, krátký reset a vysokou konzistenci v režimech SA i DA, tedy vlastnosti, které patří ke špičce současných sportovních pistolí.
| Zbraně | |
|---|---|
| Stav zboží | NOVÁ |