Leiko shooting range

Střelnice LEIKO s.r.o.

shooting range, guns and ammo shop, gun licences, Pilsen

Vyhledat

Vyhledat

+420 377 222 199
ENG +420 602 414 900

Sekce zbraní a střeliva je určena výhradně pro odborníky a podnikatele v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva.  Svým vstupem potvrzuji, že jsem držitel zbrojního průkazu nebo zbrojního oprávnění. Pro nákup zbraně/střeliva musíte samozřejmě navštívit náš kamenný obchod (tento typ zboží nelze zasílat = je nutné ho vyzvednout u nás). Před návštěvou doporučujeme se objednat (tel.: + 420 377 222 199).

Uvedené zboží nelze zasílat, pouze závazně rezervovat. Po připsání částky na náš účet 5022120217/0100, vám zboží rezervujeme po dobu 14-ti dnů.

Product status

Změnit měnu

Smith&Wesson MP9 FDE

Brand:
Product Code: Smith&Wesson MP9 FDE
Availability: 1

Price: 17.900 Kč

V roce 1994 firma S&W přišla na trh se svou první pistolí s polymerovým rámem, nazvanou Sigma. Zbraň byla určena jako přímá konkurence pistolím Glock a měla i stejnou koncepci. Jednalo se o zbraň s polymerovým rámem a závěrem z uhlíkaté oceli, s uzamčeným závěrem s vertikálním pohybem hlavně s uzamčením hlavně provedeným zapadnutím bloku nábojové komory do výhozného okénka závěru, s pouze dvojčinným spoušťovým ústrojím s částečně předepnutým zápalníkem s absencí jakékoliv vnější manuální pojistky (podobné řešení jako konkurenční Glock). Prvním modelem z řady Sigma byl „Model SW9F“. Zbraň měla 4 ¼“ hlaveň, ráži 9 mm Para a zásobník na 17 nábojů. Varianta v ráži 40 S&W – „Model SW40F“ měla zásobník na 15 nábojů. Kompaktní varianty s hlavní dlouhou 4“ a zásobníkem na 16 nábojů v ráži 9 mm Para nebo 14 nábojů v ráži 40 S&W se označovaly „Model SW9C a SW40C“. Varianta s nerezovým závěrem se označovala „Model SW9V“ respektive „Model SW40V“. Tyto modely se dodávaly i s šedě zbarveným rámem. Existovalo i velmi omezené množství modelu „SW357V“ v ráži 357 SIG. Jednu dobu se nabízela i zjednodušená zmenšená varianta v ráži 9 mm Para a jednořadým zásobníkem na 7 ran, označená „Model SW9M“ a podobná, ještě menší pistole v ráži 380 ACP „Model SW380“ s 3“ a zásobníkem na 6 nábojů. V roce 1998 skončila výroba modelu Full Size a subkompaktních variant. Kompaktní model byl zdokonalen a stal jedinou verzí řady Sigma. Tato řada se nazývá Sigma Enhanced. Došlo ke kosmetickým úpravám na rámu: rukojeť dostala zdrsnění po celém obvodu a přední část drážky pro instalaci taktických doplňků. Závěr je z nerez oceli, stejně tak i hlaveň, a má černou povrchovou úpravu Melonite. Tento vylepšený model se označoval „SW9E“ respektive „SW40E“ anebo „SW9VE respektive „SW40VE“, pokud byl bez povrchové úpravy Melonite. Nabízely se i varianty se zeleně zbarveným rámem „SW9G a SW9GVE“ respektive „SW40G a SW40GVE“. V limitovaném množství byla vyrobena varianta „SW40P“. Tato pistole řady Enhanced v ráži 40 S&W má nižší výhozní okénko a upravený vytahovač. Nerezový závěr má povrchovou úpravu Melonite, avšak navíc má leštěné boky. V současné době se nabízejí pouze modely SW9VE a „SV9VE Allied Forces Model“ (současné označení modelu SW9E), které ve velkém množství odebírá United States Army Security Assistance Command (USASAC), které s nimi vyzbrojuje Afgánskou národní policii a pohraniční stráž.

Koncem devadesátých let uzavřela firma S&W smlouvu o spolupráci s německým výrobcem Walther GmBH. Výsledkem této spolupráce bylo, že S&W na americkém trhu prodávala vlastní verzi pistole Walther P99, nazvanou SW99 a Walther na evropských trzích zase nabízel vlastní verzi revolveru S&W M66, nazvanou R99. Černý polymerový rám pistole a spoušťový mechanizmus byl vyráběn v Německu. S&W vyráběl hlavně a závěry a zbraně kompletoval. Pistole se, až na vzhled, v podstatě jinak vůbec nelišila od P99. Jednalo se o pistoli služebního typu s polymerovým rámem a závěrem z uhlíkaté oceli, 4“ hlavní s uzamčeným závěrem s uzamčením provedením zapadnutím bloku nábojové komory do výhozného okénka, dvojčinným spoušťovým mechanizmem s přímoběžným zápalníkem s možností vypuštění nataženého bicího ústrojí. Zbraň se navíc dodávala se třemi výměnnými hřbety rukojeti, pro úpravu úchopu pro větší nebo menší ruku. Pistole se nabízela v rážích 9 mm Para se zásobníkem na 16 ran a 40 S&W se zásobníkem na 12 ran. Zbraně byly zavedeny např. u New Jersey State Police. Později se objevila na trhu kompaktní verze s 3 ½“ hlavní a taky varianta v ráži 45 ACP s hlavní dlouhou 4 ½“. Posléze byly tyto pistole nahrazeny verzí se spoušťovým mechanizmem DAO a nerezovým závěrem s povrchovou úpravou Melonite , označenou SW990L . Omezený počet těchto pistolí v ráži 357 SIG testovala INS, avšak není známo, zda byly zařazeny do výzbroje. Pistole se přestala vyrábět v roce 2004.

Hlavním výrobním typem pistole v současnosti je řada M&P. Opět se jedná se o pistoli služebního typu s polymerovým rámem. Závěr z nerezové oceli má vysoce odolnou černou povrchovou úpravu Melonite. Pistole má uzamčený závěr s vertikálním pohybem hlavně a uzamčením provedeným zapadnutím bloku nábojové komory do výhozného okénka. Pouze dvojčinný spoušťový mechanizmus s přímoběžným zápalníkem je s částečně předepnutým bicím ústrojím. Zbraň standardně není vybavena manuální pojistkou, všechny pojistné mechanizmy jsou vnitřní, automatické. Mířidla jsou pevná, tříbodová. Černý polymerový rám má rukojeť se třemi výměnnými hřbety pro úpravu úchopu pro větší nebo menší ruku. Pistole se nabízí v rážích 9 mm Para, 40 S&W, 357 SIG a 45 ACP. Modely M&P9, M&P40 a M&P357 mají v provedení Full Size délku hlavně 4 ¼“a zásobník na 17 ran (9mm) nebo 15 ran (40 S&W a 357 SIG). Existuje ještě provedení M&P9L a M&P9 Pro s délkou hlavně 5“. Kompaktní provedení M&P9c, M&P40c a M&P357c má hlaveň dlouhou 3 ½“ a kapacitu zásobníku 12 ran (9 mm) nebo 10 ran (40 S&W a 357 SIG). Varianta M&P45 se dodává ve třech provedeních: Full Size se 4 ½“ hlavní a 10 ranovým zásobníkem, Mid size se 4“ hlavní a 10 ranovým zásobníkem a Compact se 4“ hlavní a zásobníkem na 8 ran. Rámy modelů Full Size a Mid size se dodávají též v hnědém provedení. Všechny varianty pistolí řady M&P se mohou na přání dodat s oboustrannou manuální pojistkou, se zásobníkovou pojistkou či s nočními tritiovými mířidly. Pistole řady M&P, ač se nabízejí poměrně krátkou dobu, dokázaly na americkém policejním trhu již částečně vytlačit svého největšího konkurenta, pistole Glock. Byly zavedeny už u mnoha místních, státních i vládních útvarů, zaznamenaly i exportní úspěchy u policií v Latinské Americe, Austrálii i Evropě a v současné době se o pistoli M&P dokonce hovoří jako o horkém kandidátovi pro novou pistoli amerických ozbrojených sil, která má v blízké budoucnosti nahradit dosud používané typy M9 (Beretta M92).

Weapons
Product status NEW

Newsletter

Subscribe for useful news about ongoing presentations or special discounts.